Yuehua

отсекогаш бил управуван од страна на барање на нашите основачот за продолжување на иновации и постојано подобрување на нашите производи и процеси.
Секој производ е дизајниран Yuehua

dd

за нас

Yuehua е професионална компанија која специјализирана за проектирање, производство и продажба на drinkwares нерѓосувачки челик, со повеќе од 14 години history.Our фабрика покрива 50, 000 квадратни метри и вработени повеќе од 400 работници. Ние опремен со најсовремени не-опашка вакуум машини, ултразвучно чистење machiness, прашина машини за полирање, авто-сликарство линии, ласерски машини за печатење, стакло шише автоматски машини dorming и така натаму. Нашиот годишен капацитет на производство е 30 милиони вакуум шишиња од нерѓосувачки челик. Фабриката има положено ISO9000 квалитетен менаџмент систем, ISO14001 животната менаџмент систем за сертификација. OHSAS18000 професионални Хит и сертификација за управување со безбедноста на системот.

нашите производи

нашата Вести

нова соба примерок Yuehua е утврдена

нова соба примерок Yuehua е утврдена

As our team is growing stronger, this October we moved into our new office and established a new sample room. Yuehua is always welcome for your visiting!

Yuehua стекнати кулер кутија фабрика

Yuehua стекнати кулер кутија фабрика

To meet the growing demand of rotomolded cooler box of global market, in October 2019, Yuehua acquired a cooler box factory. We are always working on the improvement of the supply system and management, to provide a comprehensive Cool Solution for our customers

партнери

  • t
  • д
  • r
  • q
  • y
  • 1
  • w
  • 2